Reality cez sviatky

christmas-house-card-packPre nás, realitných maklérov je každoročná skúsenosť s Vianocami rovnaká. Klienti chcú zrealizovať svoju realitnú transakciu do Štedrého dňa. Výsledkom sú často zbytočné stresové situácie, prípadne sklamania, keď veci nemajú taký progres ako sme si (pod stromček) zaželali.

Predpokladám, že toto vyplýva do veľkej miery z toho, že Vianoce sú silne spojené s pocitom domova a byť niekde uprostred (na odchode zo starého a pred nasťahovaním do nového) je proste nemysliteľné. Tiež nám k tomu dopomáha štandardný zvyk, že na Vianoce má byť všetko upratané.
Kúpiť nehnuteľnosť je však podstatne zložitejšie ako kúpiť vianočný stromček alebo upiecť vianočného kapra. Každá transakcia má svoj priebeh a jednotlivé kroky môžu trvať dlhšie ako je bežné, hoci len preto, že na Vianoce to chcú stihnúť všetci.

V týchto situáciách poslúži iba jediná rada. Tešme sa z toho, že sa veci dejú, nie že sa dejú ako sme si to my vymysleli. Koniec koncov o tom sú Vianoce. Že sme v príjemnom očakávaní, aby sme sa nakoniec milo prekvapili.